Sposoby na uspokojenie

Nasze życie obfituje w sytuacje, gdy trudno zachować spokój. Chcąc uniknąć wybuchu, w powodujących stres zastanawiamy się, co na uspokojenie naprawdę pomaga. Czy trzeba wziąć lek uspokajający, czy może wystarczy relaksująca kąpiel i odpoczynek? Jakie sposoby są naprawdę skuteczne?

Co robić ze stresem? Jak sobie z nim radzić? Co na uspokojenie?

Kiedy coś wyprowadzi nas z równowagi zaczynamy się denerwować, a odczuwamy to w bardzo nieprzyjemny sposób, co dodatkowo źle na nas wpływa. Serce zaczyna bić szybciej, ciśnienie skacze i wydzielają się hormony stresu, czyli adrenalina i kortyzol. Taki zastrzyk energii daje nam siły do walki z zagrożeniem, którym jest trudna sytuacja. Jeśli jednak stres trwa długo, musimy zastanowić, co na uspokojenie jest dla nas dobre, gdyż długotrwały stres utrudnia funkcjonowanie i szybko odbiera siły. Zanim do tego dojdzie, znajdźmy sposób, by się wyciszyć. Pamiętajmy, że ani bycie kłębkiem nerwów, ani trzymanie nerwów na wodzy nie są dla nas dobre. Pozostawanie w długotrwałym stresie szkodzi zdrowiu psychicznemu i fizycznemu, więc koniecznie trzeba go odreagować. Każdy człowiek ma inne sposoby na odreagowania, a sam najlepiej wie, co na uspokojenie jest dla niego najlepsze. Po ciężkim dniu wiele osób sięga po używki, np. alkohol, które pozwalają się rozluźnić, ale nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż może prowadzić do uzależnienia. Nie wprowadzajmy się w stan, gdy odstresowywać nas będzie alkohol czy papierosy, gdyż sięgnie po nie za każdym razem sprawi, że wkrótce przestaniemy nad sobą panować. Zanim położymy się spać, rozładujmy napięcie, by sen był spokojny i pozbawiony obciążeń. Kojącym nerwy rozwiązaniem jest rozmowa z bliską osobą, której możemy opowiedzieć o tym, co nas spotkało. Już samo mówienie o problemach sprawia, że wydają się one nieco łatwiejsze do rozwiązania.

Czytaj również  Rodzaje przetworów warzywnych i owocowych

Co na uspokojenie? Leki i inne sposoby, by odzyskać spokój

Zwolennicy spokojnego relaksu mogą poczytać czy poćwiczyć. Ważne jest także głębokie oddychanie, które sprawdzi się również w czasie nerwowej sytuacji. Może pytając siebie o to, co na uspokojenie, wpadniemy na pomysł, by pójść na długi, relaksujący spacer, podczas którego dotlenimy się i nabierzemy dystansu. Kontakt z naturą zawsze dobrze wpływa na nasz nastrój. Kiepski dzień trzeba po prostu z siebie wyrzucić i cieszyć się, że już minął. Po rozmowie i spacerze zróbmy sobie długą, aromatyczną kąpiel i połóżmy się do łóżka w dobrze wywietrzonej sypialni. Jeśli boimy się, że złe myśli wrócą, zażyjmy ziołowy, łagodnie uspokajający lek, który zapewni nam dobry sen.

Stresujący pojawia się w życiu każdego z nas, więc musimy znaleźć swoje to, co na uspokojenie zawsze działa. Jeśli jesteśmy zdenerwowani, zażyjmy lek uspokajający, a po powrocie z pracy zrelaksujmy się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *