4 pomysły jak poprawić trawienie

4 pomysły jak poprawić trawienie

Wzrasta świadomość społeczna i wielu z nas odżywia się lepiej, ale wciąż zdarza się, że do diety nie przywiązujemy uwagi i jemy niezdrowo. Coraz więcej osób ma problemy trawienne i początkowo je bagatelizuje. Takie dolegliwości mogą mieć poważne konsekwencje i trzeba im zaradzić. Lekarze radzą, by przyjmować preparat Travisto, który zawiera naturalne składniki wspomagające proces trawienia.

Skąd się biorą problemy trawienne? Czy Travisto pomoże?

Każdy z nas czasami ma niestrawność, wzdęcie, zaparcie czy biegunkę, a takie dolegliwości nie są czymś niezwykłym. Problem pojawia się, gdy nie ustępują lub zaostrzają się. W takiej sytuacji koniecznie trzeba doszukać się pierwotnej przyczyny naszych problemów. Co sprawia, że organizm nie radzi sobie z trawieniem tego, co zjadamy? Przede wszystkim – zła kultura jedzenia. Ciągły pośpiech i napięcie, brak czasu na relaks, niezdrowa dieta to wielki problem dla jelit, które w odpowiedzi na taki tryb życia kurczą się mocniej i częściej niż zwykle. Zdarza się również, że siadamy do posiłku i zjadamy zbyt wiele. Obfite posiłki, zwłaszcza jedzone w pośpiechu, powodują, że w krótkim czasie w jelitach gromadzi się nadmierna ilość składników pokarmowych, a to zaś zaburza proces trawienia i przyswajania. Taki niestrawiony pokarm przesuwa się do jelita grubego, gdzie dochodzi do nadmiernej fermentacji oraz wytwarzania gazów, co z kolei wywołuje wzdęcia i bóle brzucha. Jeśli jelita są zdrowe, proces ten przebiega bez problemów. Kiedy bakterii brakuje, organizmowi trzeba pomóc. W takich sytuacjach trzeba przyjmować preparat zawierające bakterie jelitowe oraz na Travisto, którego naturalne składniki wspomagają proces trawienia.

Czytaj również  Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

Co zawiera Travisto?

Preparat Travisto skonstruowano tak, by wspomagał proces trawienia. Możemy go kupić w formie tabletek lub jako herbatę do zaparzania. Pastylki zawierają wyciągi z ziela karczocha, kurkumy i mięty pieprzowej oraz ekstrakt z owoców kopru. Wyciąg z ziela karczocha przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, wspiera detoksykację, stymuluje wydzielanie soków trawiennych oraz pomaga w utrzymaniu zdrowej wątroby. Sprawia także, że jelita pracują bez problemu. W Travisto znajdziemy także wyciąg z kurkumy, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania wątroby oraz zapobiega gromadzeniu się tłuszczów. Wątroba jest bardzo ważna w procesie trawienia. We wnętrzu wątroby zachodzi bowiem jeden z ważniejszych procesów metabolicznych, czyli zamiana węglowodanów w łatwo przyswajalną glukozę, która odżywia komórki. Wątroba to także producent żółci niezbędnej w procesie trawienia tłuszczów oraz producent niektórych białek. Jeśli źle pracuje, może mieć problem z metabolizowaniem tłuszczów. Wyciąg z mięty pieprzowej wspomaga trawienie i prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Ekstrakt z owoców kopru wspiera trawienia i eliminację nadmiaru gazów oraz pomaga w prawidłowym trawieniu tłuszczów.

Troska o zdrowie układu trawiennego jest niezwykle ważna dla funkcjonowania organizmu człowieka. Jeśli ten zaczyna strajkować, zatroszczmy się i o niego i przyjmujmy preparat Travisto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *