4 pomysły jak poprawić trawienie

4 pomysły jak poprawić trawienie

Wzrasta świadomość społeczna i wielu z nas odżywia się lepiej, ale wciąż zdarza się, że do diety nie przywiązujemy uwagi i jemy niezdrowo. Coraz więcej osób ma problemy trawienne i początkowo je bagatelizuje. Takie dolegliwości mogą mieć poważne konsekwencje i trzeba im zaradzić. Lekarze radzą, by przyjmować preparat Travisto, który zawiera naturalne składniki wspomagające proces trawienia.

Skąd się biorą problemy trawienne? Czy Travisto pomoże?

Każdy z nas czasami ma niestrawność, wzdęcie, zaparcie czy biegunkę, a takie dolegliwości nie są czymś niezwykłym. Problem pojawia się, gdy nie ustępują lub zaostrzają się. W takiej sytuacji koniecznie trzeba doszukać się pierwotnej przyczyny naszych problemów. Co sprawia, że organizm nie radzi sobie z trawieniem tego, co zjadamy? Przede wszystkim – zła kultura jedzenia. Ciągły pośpiech i napięcie, brak czasu na relaks, niezdrowa dieta to wielki problem dla jelit, które w odpowiedzi na taki tryb życia kurczą się mocniej i częściej niż zwykle. Zdarza się również, że siadamy do posiłku i zjadamy zbyt wiele. Obfite posiłki, zwłaszcza jedzone w pośpiechu, powodują, że w krótkim czasie w jelitach gromadzi się nadmierna ilość składników pokarmowych, a to zaś zaburza proces trawienia i przyswajania. Taki niestrawiony pokarm przesuwa się do jelita grubego, gdzie dochodzi do nadmiernej fermentacji oraz wytwarzania gazów, co z kolei wywołuje wzdęcia i bóle brzucha. Jeśli jelita są zdrowe, proces ten przebiega bez problemów. Kiedy bakterii brakuje, organizmowi trzeba pomóc. W takich sytuacjach trzeba przyjmować preparat zawierające bakterie jelitowe oraz na Travisto, którego naturalne składniki wspomagają proces trawienia.

Czytaj również  Zamiast chipsów i paluszków – 5 zdrowych przekąsek

Co zawiera Travisto?

Preparat Travisto skonstruowano tak, by wspomagał proces trawienia. Możemy go kupić w formie tabletek lub jako herbatę do zaparzania. Pastylki zawierają wyciągi z ziela karczocha, kurkumy i mięty pieprzowej oraz ekstrakt z owoców kopru. Wyciąg z ziela karczocha przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego, wspiera detoksykację, stymuluje wydzielanie soków trawiennych oraz pomaga w utrzymaniu zdrowej wątroby. Sprawia także, że jelita pracują bez problemu. W Travisto znajdziemy także wyciąg z kurkumy, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania wątroby oraz zapobiega gromadzeniu się tłuszczów. Wątroba jest bardzo ważna w procesie trawienia. We wnętrzu wątroby zachodzi bowiem jeden z ważniejszych procesów metabolicznych, czyli zamiana węglowodanów w łatwo przyswajalną glukozę, która odżywia komórki. Wątroba to także producent żółci niezbędnej w procesie trawienia tłuszczów oraz producent niektórych białek. Jeśli źle pracuje, może mieć problem z metabolizowaniem tłuszczów. Wyciąg z mięty pieprzowej wspomaga trawienie i prawidłowe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Ekstrakt z owoców kopru wspiera trawienia i eliminację nadmiaru gazów oraz pomaga w prawidłowym trawieniu tłuszczów.

Troska o zdrowie układu trawiennego jest niezwykle ważna dla funkcjonowania organizmu człowieka. Jeśli ten zaczyna strajkować, zatroszczmy się i o niego i przyjmujmy preparat Travisto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *