Badanie Wzroku – Wrocław i jego mieszkańcy stawiają na całościową diagnostykę

Jak wynika z pierwszego, światowego raportu przygotowanego przez Światową Organizację zdrowia (WHO) nadwzroczność, jaskra, zaćma oraz inne zaburzenia wzroku dotykają ponad 2,2 miliarda osób na całym świecie. Niektóre z tych schorzeń można z powodzeniem leczyć lub dzięki dobrze dobranym okularom – znacznie poprawić swój codzienny komfort.

Aby tak się stało niezbędne jest regularne wykonywanie badań wzroku. Wrocław to miasto wojewódzkie, w którym dostęp do specjalistycznych placówek jest ogromy. Sprawdź, na czym polega diagnostyka okulistyczna, a także kiedy i gdzie warto ją wykonać.

Jak często należy wykonywać badanie wzroku? Wrocław z bogatą ofertą okulistyczną

Osoby zdrowe, powinny wykonywać profilaktycznie badania wzroku raz na 12 miesięcy. Osoby, które cierpią na nadwzroczność lub krótkowzroczność, a także rozmaite schorzenia oczu muszą dostosować okresowość badań do zaleceń lekarza prowadzącego.

Jeszcze inne zalecenia dotyczą dzieci. Terminy badań w tym przypadku zależą m.in. od tego, ile dziecko ma lat, w którym miesiącu się urodziło i jaką miało wagę urodzeniową. U zdrowych maluchów profilaktyczne badania wykonuje się pomiędzy 2 a 3 rokiem życia, a następnie w wieku przedszkolnym oraz u uczniów szkół podstawowych.

Czytaj również  Sprawdzone sposoby na poprawę odporności

Na badanie wzroku należy się również niezwłocznie zgłosić w przypadku występowania takich dolegliwości jak:

  • problemy z ostrością widzenia,
  • rozmazany obraz,
  • gorsze widzenie po zmroku,
  • uczucie „piasku” pod powiekami,
  • częste bóle głowy, które nie mają wyraźnej przyczyny,
  • światłowstręt,
  • mrużenie oczu,
  • odczucie suchości oczu.

Na czym polega badanie wzroku?

To, jak będzie wyglądać diagnostyka okulistyczna, zależy od dolegliwości, z jakimi zmaga się pacjent. Tablica Snella służąca do określenia ostrości widzenia, skiaskopia oraz pomiar ciśnienia wewnątrz gałki to najbardziej powszechne elementy profilaktycznego badania wzroku. Wrocław oferuje możliwość skorzystania z nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie aparatury, która pozwala na precyzyjne pomiary.

Zapisz się na badanie wzroku – Wrocławskie Centrum Okulistyczne zaprasza na specjalistyczne pomiary

Chcesz zapisać się na profesjonalne badanie wzroku? Wrocławskie Centrum Okulistyczne to klinika dysponująca nowoczesnym sprzętem medycznym, a także wyspecjalizowaną kadrą, którą cechuje empatyczne podejście do pacjentów w każdym wieku. Już dziś wejdź na stronę kliniki i skorzystaj z wygodnego formularza rejestracyjnego. Troska o wzrok to zadbanie o własny, codzienny komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *