Co jest najlepsze na problemy z żołądkiem

Zgaga, ból brzucha i uczucie ciężkości to dolegliwości, na które skarżymy się często po zjedzeniu zbyt obfitego posiłku. Doświadczamy ich również wtedy, gdy żyjemy w stresie lub spożywamy ciężkostrawne potrawy. Aby doznać ulgi, warto wypić herbatkę ziołową oraz zażyć Raphacholin.

Jak radzić sobie z bólem?

Jedzenie w pośpiechu, spożywanie przetworzonej żywności oraz pochłanianie dużej ilości tłustych potraw to najczęstsze przyczyny schorzeń układu pokarmowego. Choć staramy się robić wszystko, by nie dopuścić do ich powstania, to i tak czasami zdarzają się sytuacje, w których odchodzimy od stołu z bolącym żołądkiem. Gdy odczujemy pierwsze oznaki nieprawidłowej pracy układu pokarmowego, warto zareagować od razu – to pozwoli nam uniknąć pojawienia się poważniejszych symptomów chorób, które mogą wymagać długotrwałego zażywania leków. Co zatem możemy zrobić, gdy odczujemy nagły ból brzucha? W takiej sytuacji sięgnijmy po herbatki ziołowe, które w naturalny sposób pomogą nam zażegnać problemy z trawieniem. Jeszcze zanim odczujemy przykre dolegliwości, wypijmy profilaktycznie aromatyczny napar z mięty pieprzowej, który ma działanie rozkurczowe. Jeżeli zjedliśmy posiłek w stresie, dodajmy do naparu z mięty kilka listków melisy, która ukoi nerwy i usprawni trawienie. Zdrowotne właściwości niektórych roślin są na tyle silne, że pomagają uśmierzyć ból nie tylko w przypadku jednorazowych problemów z żołądkiem, lecz regularnie stosowane długotrwale osłaniają przewód pokarmowy. Przykładem jest siemię lniane, z którego napar warto pić codziennie przez co najmniej tydzień, aby ochronić ściany żołądka przed szkodliwym działaniem kwasu solnego, prowadzącego do powstawania wrzodów.

Czytaj również  Jaki krem na przebarwienia?

Lekarstwo na niestrawność

W przypadku bólu brzucha, warto zacząć regularnie zażywać Raphacholin C – produkt leczniczy zawierający m.in. olejek miętowy oraz wyciągi: z korzenia rzodkwi czarnej z węglem leczniczym i z ziela karczocha. Ma on działanie żółciopędne i żółciotwórcze, dzięki czemu chroni miąższ wątroby, przyspiesza usuwanie z organizmu szkodliwych bakterii i toksyn oraz usprawnia perystaltykę jelit. Raphacholin C możemy stosować zawsze wtedy, gdy cierpimy na wzdęcia, bóle brzucha, niestrawność, nudności lub zaparcia.
Istnieje wiele naturalnych sposobów na walkę z bólem żołądka, lecz najbezpieczniejszym z nich jest picie naturalnych herbatek ziołowych. Jeżeli natomiast chcemy pozbyć się problemu niestrawności oraz polepszyć proces trawienia, sięgnijmy po Raphacholin C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *