Co jest najlepsze na problemy z żołądkiem

Zgaga, ból brzucha i uczucie ciężkości to dolegliwości, na które skarżymy się często po zjedzeniu zbyt obfitego posiłku. Doświadczamy ich również wtedy, gdy żyjemy w stresie lub spożywamy ciężkostrawne potrawy. Aby doznać ulgi, warto wypić herbatkę ziołową oraz zażyć Raphacholin.

Jak radzić sobie z bólem?

Jedzenie w pośpiechu, spożywanie przetworzonej żywności oraz pochłanianie dużej ilości tłustych potraw to najczęstsze przyczyny schorzeń układu pokarmowego. Choć staramy się robić wszystko, by nie dopuścić do ich powstania, to i tak czasami zdarzają się sytuacje, w których odchodzimy od stołu z bolącym żołądkiem. Gdy odczujemy pierwsze oznaki nieprawidłowej pracy układu pokarmowego, warto zareagować od razu – to pozwoli nam uniknąć pojawienia się poważniejszych symptomów chorób, które mogą wymagać długotrwałego zażywania leków. Co zatem możemy zrobić, gdy odczujemy nagły ból brzucha? W takiej sytuacji sięgnijmy po herbatki ziołowe, które w naturalny sposób pomogą nam zażegnać problemy z trawieniem. Jeszcze zanim odczujemy przykre dolegliwości, wypijmy profilaktycznie aromatyczny napar z mięty pieprzowej, który ma działanie rozkurczowe. Jeżeli zjedliśmy posiłek w stresie, dodajmy do naparu z mięty kilka listków melisy, która ukoi nerwy i usprawni trawienie. Zdrowotne właściwości niektórych roślin są na tyle silne, że pomagają uśmierzyć ból nie tylko w przypadku jednorazowych problemów z żołądkiem, lecz regularnie stosowane długotrwale osłaniają przewód pokarmowy. Przykładem jest siemię lniane, z którego napar warto pić codziennie przez co najmniej tydzień, aby ochronić ściany żołądka przed szkodliwym działaniem kwasu solnego, prowadzącego do powstawania wrzodów.

Czytaj również  Rodzaje przetworów warzywnych i owocowych

Lekarstwo na niestrawność

W przypadku bólu brzucha, warto zacząć regularnie zażywać Raphacholin C – produkt leczniczy zawierający m.in. olejek miętowy oraz wyciągi: z korzenia rzodkwi czarnej z węglem leczniczym i z ziela karczocha. Ma on działanie żółciopędne i żółciotwórcze, dzięki czemu chroni miąższ wątroby, przyspiesza usuwanie z organizmu szkodliwych bakterii i toksyn oraz usprawnia perystaltykę jelit. Raphacholin C możemy stosować zawsze wtedy, gdy cierpimy na wzdęcia, bóle brzucha, niestrawność, nudności lub zaparcia.
Istnieje wiele naturalnych sposobów na walkę z bólem żołądka, lecz najbezpieczniejszym z nich jest picie naturalnych herbatek ziołowych. Jeżeli natomiast chcemy pozbyć się problemu niestrawności oraz polepszyć proces trawienia, sięgnijmy po Raphacholin C.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *