
Większość elektrycznych szczoteczek nie ma wskaźnika informującego o stopniu naładowania akumulatora, dlatego bardzo trudno jest rozpoznać, czy urządzenie jest w pełni naładowane, czy też nie. Jest jednak kilka sposobów, aby sprawdzić, czy elektryczna szczoteczka do zębów jest naładowana, czy też nie.
Szczoteczki elektryczne są dziś podstawowymi urządzeniami pielęgnacyjnymi. Ułatwiają mycie zębów, a także zaoszczędzają bardzo dużo czasu. Trzeba jednak pamiętać, aby o sprzęt dbać we właściwy sposób. Dzięki temu będzie działał długo i sprawnie bez najmniejszych problemów. Podstawą jest właściwe ładowanie urządzenia, a także dbanie o jego higienę.
Zasady prawidłowego ładowania szczoteczki elektrycznej
Większość producentów zaleca, aby elektryczne szczoteczki do zębów trzymać przez cały czas na specjalnej bazie ładującej. Szczególnie jest to ważne, gdy szczoteczka rozładowała się całkowicie. Po 30 minutach należy wtedy sprawdzić, czy się włącza. Jeżeli tak, ładowanie przebiega poprawnie.
Gdy doszło do całkowitego rozładowania akumulatora, elektryczną szczoteczkę na bazie ładującej należy pozostawić przez 16 godzin, bez jej użytkowania. Najlepiej poświęcić na ładowanie noc. Dzięki temu nie będzie problemu z koniecznością przerywania ładowania na mycie zębów.
Wiele osób zastanawia się, jak często elektryczna szczoteczka do zębów (taka, jak tutaj: https://gemini.pl/kategoria/higiena/higiena-jamy-ustnej/szczoteczki-do-zebow/szczoteczki-elektryczne-i-soniczne) powinna być ładowana. Wszystko tak naprawdę zależy od modelu, jaki posiadamy. Niektórzy producenci zalecają, aby w ogóle nie zdejmować jej z bazy ładującej. Inni wskazują, że w pełni naładowana elektryczna szczoteczka będzie działała bez konieczności ładowania nawet przez 14 dni. Aby dowiedzieć się, jak często ładować posiadaną szczoteczkę, najlepiej zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do opakowania. Na pewno producent ten aspekt wyszczególnił.
Dezynfekowanie szczoteczki elektrycznej
Nie tylko powinno się dbać o prawidłowe ładowanie szczoteczki, ale także o jej higienę. Podczas jej użytkowania, na włoskach osadza się wiele zanieczyszczeń. Aby nie namnażały się tam bakterie, głowicę należy dezynfekować. Najlepszym na to sposobem jest opłukanie końcówki szczoteczki pod średnim ciśnieniem. Nie używaj natomiast płynów dezynfekujących, ponieważ możesz uszkodzić włosie, a także podrażnić jamę ustną.
Ponadto, raz w tygodniu wyparzaj włosie szczoteczki we wrzątku. Gdy podróżujesz, zawsze trzymaj końcówki szczoteczki w szczelnie zamkniętym opakowaniu, oddzielonym od pozostałych kosmetyków.
Podstawowe zasady mycia zębów szczoteczką elektryczną
- Nie dociskaj głowicą do jamy ustnej, ponieważ możesz uszkodzić głowicę i porysować szkliwo zębów.
- Wiele modeli szczoteczek elektrycznych posiada czujnik docinku. Jeżeli szczoteczka dociskana jest zbyt mocno, użytkownik zostanie o tym poinformowany.
- Należy myć zęby ruchem wymiatającym, czyli w osi pionowej i na zewnątrz.
- Szczoteczka, gdy się z niej nie korzysta, powinna znajdować się w pozycji pionowej, aby mogła swobodnie wyschnąć.
- Stosowanie szczoteczki pod prysznicem jest możliwe tylko wtedy, gdy posiada się model wodoodporny.