Jak pozbyć się przykrych wspomnień z przeszłości?

„Żyj kierując się swoją wyobraźnią, nie swoją historią” Stephen Covey.

 Ból psychiczny jest jednym z najcięższych, z którym człowiek musi się stawić. A takim są właśnie przykre wspomnienia z przeszłości, z którymi wielu z nas musi się zmierzyć. Czy istnieje nadzieja, aby zapomnieć o momentach w życiu, które sprawiają tylko ból?

Technika EFT

Jest to mało znana metoda zwana Techniką Emocjonalnej Wolności, inaczej też nazywana sztuką tappingu. Używając tej techniki, pobudza się subtelnie punkty energii w całym ciele. EFT słusznie kojarzona jest z akupunkturą z tą jednak różnicą, że zamiast igły używa się własnej dłoni. Głównym celem EFT jest uwalnianie swoich emocji, a tym samym pogodzenie się m.in. z przeszłością.

Techniki EFT opracował Amerykanin Gary Craig w połowie lat 90. Jako poprawioną wersję TFT (Thought Field Therapy), czyli inaczej mówiąc, terapii leczenia myśli. Podstawą EFT jest skupienie się na niechcianych wspomnieniach oraz emocjach i opukiwanie się w palcami w określonej kombinacji w 12 punktów na ciele, które odpowiadają medianom znanym z medycyny chińskiej. Wg. osób stosujących tappingu, łagodzi ona depresję, niepokój i stres, również po traumatycznych doświadczeniach.

Medytacja

Medytacja jest modna dzięki licznym publikacjom w artykułach, portalach psychologicznych oraz z powodu będącego w ostatnim na czasie coachingu. Słowo medytacja pochodzi z łaciny meditatio i oznacza ”rozważać, przemyślać”. W znaczeniu tybetańskim medytacja mówi o poznawaniu samego siebie. Podczas medytacji wprowadza się swój umysł w inny stan świadomości, w celu uzmysłowienia sobie korzyści dla umysłu. W buddyzmie medytacja, może mieć na celu wyzwolenie z siebie negatywnych emocji. Aby to zrobić, należy dostrzec skazy koła istnienia. Istotnym jest mieć świadomość, że wyzwolenie od przykrych wspomnień jest możliwe.

Czytaj również  Pielęgnacja skóry twarzy

Ostateczne rozwiązanie – pozbycie się kompleksów

Często ślady fizyczne, które są świadkiem przeszłości nie pozwalają o sobie zapomnieć. Niemal każdego dnia mogą przypominać o wspomnieniach, które chce się tak bardzo wyprzeć z przeszłości. Taki duchem mogą być blizny po pożarze. Skuteczną metodą na ich pozbycie się jest znalezienie dobrej kliniki, gdzie w usłudze można znaleźć laserowe wykonywanie blizn pooparzeniowych.

Istnieje nadzieja także dla kobiet, które straciły piersi w wyniku mastektomii. Kobieta, której postawiono diagnozę guza piersi, przezywa ogromna traumę. W końcu piersi to oznaka kobiecości. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest rekonstrukcja piersi, która jest przeznaczona właśnie dla kobiet, które utraciły swój element kobiecości.

Na pomoc mogą liczyć także osoby, które mają zmasakrowane twarze, np. w wyniku wypadku. Chirurgia plastyczna głowy to szybko rozwijająca się gałąź chirurgii estetycznej. Przede wszystkim głowa jest silnie ukrwiona, więc z łatwością przyjmuje przeszczep skóry, który z kolei da się rozciągnąć na bardzo dużą powierzchnię. Również rekonstrukcję jamy ustnej stosuje się z powodzeniem, podczas zabiegu którego przywraca się usunięte podczas operacji raka jamy ustnej fragment języka czy ubytki kości zastępuje się metalowymi wstawkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *