Skuteczny sposób na piękne usta

Nie każda kobieta obdarzona jest przez naturę pięknymi, pełnymi ustami. Jednak defekt ten można szybko naprawić, korzystając z zabiegów medycyny estetycznej. Jednym z najbardziej skutecznych jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Zabieg trwa dosłownie chwilę i jest niemal bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Efektem są ponętne usta o idealnym kształcie.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest substancją wytwarzaną w sposób naturalny przez organizm. Wpływa on bezpośrednio na nawilżenie i elastyczność skóry, ale z czasem zdolność do jego syntetyzowania jest coraz mniejsza. Z tego właśnie względu do skóry dojrzałej najlepsze są kremy z kwasem hialuronowym, który wpływa na budowę włókien elastyny i kolagenu. Powiększanie ust kwasem hialuronowym ma więc podwójne działanie – powiększa usta oraz odmładza skórę.

Jakie jest zastosowanie kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy stosuje się w leczeniu wielu chorób, m.in. jaskry, zapalenia stawów czy przykurczy mięśni. Poza tym ułatwia on gojenie się ran, przyspiesza leczenie złamanych kości i uszkodzonych chrząstek, a także stanów zapalnych skóry i stawów. Jednak najwięcej zastosowań kwas hialuronowy ma w medycynie estetycznej. Stosując odpowiednie preparaty, można oprawić wygląd ust:

Czytaj również  Jak dobrać podkład do swojej cery?

– powiększyć lub delikatnie uwydatnić usta,

– podnieść opadające kąciki ust,

– usunąć zmarszczki wokół ust,

– poprawić kontur ust,

– pogłębić kolor ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne, ponieważ jest on całkowicie przyswajalny przez organizm i nie wywołuje reakcji alergicznych.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Już na 3 dni przez planowanym zabiegiem należy zaprzestać przyjmowania leków przeciwzapalnych, np. aspiryny lub ibuprofenu. Przed zabiegiem trzeba dokładnie zmyć makijaż z ust. Następnie lekarz przeprowadza wywiad w zakresie przyjmowanych leków, przebytych chorób czy alergii. Po konsultacji odnośnie pożądanego efektu wypełnienia lekarz stosuje znieczulenie miejscowe, np. krem lub znieczulenie stomatologiczne. Preparat zawierający kwas hialuronowy jest wprowadzany do ust za pomocą igły z ampułko-strzykawką. Po aplikacji lekarz rozmasowuje usta, aby nadam im odpowiedni kształt.

Jakie są efekty zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym?

Przynajmniej przez kilka godzin po zabiegu trzeba powstrzymać się od rozciągania ust i nadmiernej ekspresji mimicznej. Skóra ust może być sina, zaczerwieniona i nabrzmiała, ale zmiany te ustępują po kilku dniach. W celu zmniejszenia stanu zapalnego można stosować leki przeciwzapalne. Warto wypijać ok. 2 litry wody dziennie, a przy skłonności do opryszczki zażywać odpowiedni preparat przeciwwirusowy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym daje natychmiastowe efekty. Wargi są powiększone, a zmarszczki wokół nich wypełnione. Po kilku godzinach pojawia się efekt nawilżenia. Rezultat zabiegu jest długotrwały – zwykle utrzymuje się ok. 8-18 miesięcy. Zależy to przede wszystkim od rodzaju wstrzykniętego preparatu, trybu życia i intensywności mimiki ust. Zaleca się powtórzenie zabiegu po 6 miesiącach.

Czytaj również  Co zrobić, aby mieć piękne i zdrowe włosy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *