Czy jesteśmy skazani na zmarszczki?

Bez względu na to, jak dobrze dbamy o skórę, z pewnością i tak zacznie się starzeć. Upływ czasu jest bowiem nieunikniony i nic na to nie poradzimy. To, kiedy skóra zacznie się starzeć, zapisane jest w genach, ale możemy ten proces nieco opóźnić. Na szczęście, rynek kosmetyczny oferuje kremy 40+ i każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie krem przeciwzmarszczkowy.

Na czym polega proces starzenia się skóry? Kiedy sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy?

Przemiany związane ze starzeniem się skóry pojawiają się już po 20. urodzinach. Właśnie wtedy obniża się poziom hormonów, które mają wpływ na regenerację komórek. Głównymi sprawcami starzenia się skóry są wolne rodniki, czyli niszczycielskie cząsteczki, które powstają pod wpływem stresu, spalin, dymu papierosowego i promieni UV. Efektem ich działania są uszkodzenia w strukturze białek i lipidów oraz włókien kolagenu i elastyny. Po 40. urodzinach zauważymy, że skóra jest coraz bardziej sucha i mniej elastyczna, pojawiają się pierwsze drobne zmarszczki oraz plamy pigmentacyjne. W związku z tym, kremy 40+ zazwyczaj mają bogatą konsystencję. Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja jest bardzo ważna, a używanie kremu przeciwzmarszczkowego to konieczność.

Jak pielęgnować skórę? Sięgamy po kremy 40+

Podstawą pielęgnacji jest dobry demakijaż. Skórę trzeba dokładnie umyć, by była gotowa na przyjęcie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Wybierzmy kosmetyki dostosowane do naszej skóry. Coraz popularniejsza jest azjatycka metoda mycia twarzy, w której demakijaż zaczyna się od oleju, przez żel lub śmietankę myjącą, a kończy na wodzie termalnej i toniku. Kolejnym krokiem jest pielęgnacja. Panie po czterdziestce powinny sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy zawierający kwasy owocowe i pochodne witaminy A (retinoidy), które wzmagają odnowę komórek i wyrównują koloryt cery. Napięcie skóry zwiększą proteiny i peptydy. W kremach 40+ mogą pojawić się także fitohormony (genisteina sojowa, folacyna), które uzupełniają niedobór estrogenów w skórze, poprawiają jej nawilżanie i napięcie oraz wapń, który poprawia strukturę skóry. W kremie na noc warto szukać kwasów owocowych i retinolu, które rozjaśniają pierwsze plamy pigmentacyjne.

Czytaj również  Co zrobić, aby mieć piękne i zdrowe włosy

Wzmacniamy działanie kremu przeciwzmarszczkowego

Dobroczynne działanie kremów 40+ wzmocni serum, które zawiera skoncentrowane składniki odżywcze, pielęgnacyjne, odmładzające, a także wyciągi roślinne oraz witaminy czy proteiny w dużym stężeniu. Serum ma silne działanie, a jego efekty utrzymują się bardzo długo. Minimum raz w tygodniu warto nałożyć maseczkę ujędrniającą, która zawiera substancje pobudzające krążenie krwi i uelastyczniające tkankę łączną.

Specjaliści opracowują receptury kremów 40+, ale cudowny eliksir młodości jeszcze nie powstał. Na szczęście istnieje wiele metod, dzięki którym możemy walczyć z upływem czasu. Nie rezygnujmy z kremu przeciwzmarszczkowego, który zawiera substancje poprawiające stan skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *