Pielęgnacja skóry twarzy

Każdy lubi mieć piękną i zadbaną skórę. Szczególnie skórę twarzy, która jest niejako naszą najważniejszą wizytówką. Promienna, gładka, bez przebarwień czy wyprysków dodaje właścicielowi pewności siebie. Jak dbać o skórę twarzy, aby z uśmiechem spoglądać w lustro? Kluczem są trzy kroki – oczyszczanie twarzy, tonizacja i nawilżanie.

Zanieczyszczone powietrze, życie w biegu, mocny makijaż, krótki sen. Jest wiele czynników, które wpływają negatywnie na skórę naszej twarzy. Salony kosmetyczne oferują wiele mniej lub bardziej specjalistycznych zabiegów, od klasycznego manualnego oczyszczania, przez użycie odpowiednich kwasów i urządzeń, po zabiegi chirurgiczne. Zapewne są one skuteczne przy systematycznym korzystaniu, ale to zazwyczaj sporo kosztuje. Możemy jednak pomóc skórze sami, w domowym zaciszu. Wystarczy codzienna, odpowiednia pielęgnacja.

Trzy kroki do czystej skóry twarzy

Krok pierwszy – oczyszczenie twarzy. Czysta skóra to podstawa. I pamiętajmy, że o ile prysznic całego ciała wystarczy wykonać wieczorem (choć są również zwolennicy porannych kąpieli) to twarz obowiązkowo myjemy rano i wieczorem. Rano możemy do tego celu użyć płynu micelarnego, który oczyści i odświeży naszą skórę. Więcej uwagi należy tej czynności poświęcić wieczorem. Po całym, mniej czy bardziej intensywnym dniu skóra twarzy jest zanieczyszczona i wymaga dokładniejszej pielęgnacji. Wieczorem, oczyszczanie rozpoczynamy od usunięcia makijażu, najlepiej płynem delikatnym dla wrażliwej skóry wokół oczu. Następnie myjemy twarz. Od rodzaju skóry i naszych preferencji zależy, jakiego kosmetyku użyjemy. Niezależnie jednak czy będzie to żel, krem, pianka, czy płyn do mycia twarzy pamiętajmy, aby w składzie było jak najmniej substancji drażniących. I najważniejsze nie używajmy do mycia twarzy mydła, które lubi wysuszać.
Krok drugi – tonizacja. Przywrócenie właściwego ph skóry twarzy jest ważne dla odbudowania właściwości ochronnych skóry, przed różnymi bakteriami, grzybami czy substancjami drażniącymi, z jakimi na co dzień mamy do czynienia niemal na każdym kroku. Tonik, aby działał skutecznie powinien zostać dobrany do rodzaju naszej skóry.
Krok trzeci – nawilżanie. Odpowiednio przygotowana, poprzez dokładne oczyszczenie i tonizajcę, skóra potrzebuje jeszcze nawilżenia. Na dzień warto zaopatrzyć się w lekki, dostosowany do skóry krem lub emulsję, koniecznie z filtrami chroniącymi przed promieniowaniem UV latem oraz niską temperaturą i wiatrem zimą. Na noc dobrze zaaplikować skórze krem bardziej odżywczy i nieco tłustszy, który pozwoli skórze po całym dniu zregenerować się.

Czytaj również  Czy wędliny można jeść bez obaw?

Twarz – nasza wizytówka

W dzisiejszych czasach większość kobiet, ale też coraz więcej mężczyzn, zmaga się z problemami skórnymi. Każdy zna zaskórniki, wągry, krostki, trądzik, zatkane pory, czy przebarwienia. Nie jest tajemnicą, że twarz to nasza wizytówka, chcemy więc aby była nieskazitelna i pozbawiona problemów dermatologicznych. W drogeriach i aptekach znajdziemy wiele różnych kosmetyków do oczyszczania, tonizacji i nawilżania skóry twarzy. Są również kosmetyki typu trzy w jednym. Warto przetestować różne z nich, aby znaleźć właściwy zestaw ułatwiający nam utrzymanie skóry we właściwym stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *